Ekonomika hýbe svetom. Tak znie jedno zo známych prísloví. Národná a medzinárodná ekonomika, hospodárske vzťahy medzi jednotlivými krajinami, výška hrubého domáceho produktu, to všetko a ešte omnoho viac ovplyvňuje ekonomickú vyspelosť národa a jednotlivcov, ktoré ho tvoria. Vyspelosť štátu sa odráža aj na výške minimálnej a priemernej mzdy, výške dôchodku ako aj ostatných sociálnych benefitoch, ktoré sú poskytované pre pracujúcich či nepracujúcich obyvateľov krajiny. Ako sa však postaviť k hospodáreniu s peniazmi v rámci rodiny?
V prvom rade je potrebné prehodnotiť priority jednotlivcov a ujasniť si, čo si kto predstavuje pod pojmom hojnosti. Pojem hojnosti môže byť odlišný pre každého člena rodiny alebo pre každú domácnosť. Niekto si predstavuje plnohodnotný život v mobilnom dome, iný zase v dome na kraji mesta so záhradou a ďalší výhradne vo veľkom meste v luxusne zariadenom byte. Niektorých okolnosti doslova zavejú na miesta, o ktorých nikdy nesnívali a vôbec si nepredstavovali, že tam a takýmto spôsobom budú bývať a žiť svoj každodenný život. V takomto prípade im nezostáva nič iné, ako chytiť pomyselné opraty života do vlastných rúk a vytvoriť z toho, čo život ponúka to najlepšie, čo sa približuje k osobnej predstave o dokonalom spôsobe bývania.
Áno, práve bývanie patrí k jednej zo základných ekonomických potrieb. Príbytok predstavuje nevyhnutnú potrebu okrem jedla a šatstva, ktoré taktiež potrebujeme. Čo sa týka samotnej práce, dnešné možnosti sú o niečo rozsiahlejšie, ako boli pred pár desiatkami rokov dozadu. Otvorili sa pracovné príležitosti, ktoré je možné vykonávať aj z pohodia domova a takto si kombinovať rodinný a pracovný život do jedného celku. Flexibilná práca, ktorá umožňuje prispôsobiť si svoj voľný čas podľa vlastných potrieb je výzvou pre mnohých, ktorí sa rozhodli zasvätiť svoj život výhradne rodine.