Možno, že aj vy sa domnievate, že nerezová oceľ nie je dostatočne pevná na to, aby sa z nej zhotovovalo zábradlie. To je však mýtus, ktorý vyvráti každý skúsený hutník alebo strojár. Nerezová oceľ je vlastne oceľ konštrukčná, uhlíková, do ktorej je pri tavbe vo vsádzke pridávaný najmä molybdén, chróm a nikel. Tieto chemické prvky sa postarajú o to, aby materiál za bežných poveternostných podmienok v exteriéri aj vo vnútornom prostredí nepodliehal korózii.
Prítomnosť týchto legujúcich prvkov však nemá významný vplyv na pevnosť ocele, a tak možno aj nerezové materiály považovať za dostatočne pevné a odolné voči mechanickému namáhaniu. Nerezové zábradlie je teda bezpečné v akomkoľvek prostredí, záleží iba na technológii jeho výroby, inak povedané či sú pevné zvary alebo iné typy spojov. Nerezové zábradlia sa veľmi často vyskytujú v areáloch nemocníc, je to aj z toho dôvodu, že sa ľahko udržujú v čistote a nie je potrebný na ich údržbu žiadny náter. Odpadá tým zložitý a náročný proces odstraňovania starého náteru a aplikácie farby, ktorá môže byť toxická, čo je v zdravotníckych zariadeniach neprípustné.
Túto výhodu môžete využiť aj vy, ak dopytujete toto riešenie zábradlia vo svojom rodinnom dome, na chate, v kancelárskych priestoroch, vo firemnej prevádzke, na športovisku, alebo v ubytovacom či reštauračnom zariadení. Budete mať k dispozícii bezúdržbovú konštrukciu, ktorú postačí iba čistiť bežnými upratovacími prostriedkami, a po každom vyčistení je vhodné nerezovú oceľ vytrieť do sucha, aby sa na nej netvorili vápenité mapy.
Nerezové zábradlie vám bude slúžiť desiatky rokov a pravdepodobne prežije vás aj generáciu vašich potomkov. Nerezová oceľ síce môže nadrobno korodovať, ak dôjde k narušeniu ochrannej povrchovej oxidačnej vrstvy, a to najmä v kontakte s chlórovými zlúčeninami, ale v bežných poveternostných podmienkach na balkónoch, terasách či schodiskách je korózia takmer vylúčená.